от 12.00 часа

Иванов на четвъртфинал в Анталия, Милев отпадна

Симон Антони Иванов
Снимка: Sofia Open

Симон Антони Иванов се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на клей в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара.

Националът за Купа "Дейвис" победи германския квалификант Михел Хоп със 7:6(4), 6:4 за два часа игра. Иванов спечели първия сет след тайбрек, а във втората част взе подаването на съперника си за 5:4 и при свой сервис затвори мача.

Той заработи 2 точки за световната ранглиста и 438 долара, а в спор за място на полуфиналите ще срещне друг германския квалификант - Марвин Мьолер.

Другият български тенисист Янаки Милев отпадна във втория кръг, след като отстъпи на седмия поставен Вячеслав Белински (Украйна) със 7:5, 1:6, 4:6 за 2:17 часа.

Пловдивчанинът взе първата част, но допусна обрат в следващите два сета и загуби мача.

По публикацията работи: Любомир Тодоров