Гергана Топалова донесе победата над Хърватия

Гергана Топалова
Снимка: БФТ

Женският национален тим на България поведе с 2:0 победи и постигна непреодолим аванс срещу Хърватия във втория си двубой от първа група на Евро-африканската зона на отборния турнир по тенис "Били Джийн Кинг къп". Мачовете се играят на червени кортове в турския курорт Анталия.

Във втория мач на сингъл за деня Гергана Топалова надигра Тара Вурт с 6:4, 2:6, 6:3 за два часа и 17 минути игра.

Топалова допусна два пробива на старта и изостана с 1:4 в първия сет, но спечели следващите пет поредни гейма и спечели частта с 6:4. Хърватката започна с пробив и във втория сет, за да поведе с 2:9. Българката изравни за 2:2, но отстъпи в следващите четири гейма и след 2:6 допусна изравняване в сетовете. В третата част Гергана Топалова отново трябваше да наваксва изоставане, но стабилизира играта си и поведе с 5:2, след което затвори успешно срещата в своя полза с 6:3.

Предстои мачът на двойки, за който са заявени Изабелла Шиникова и Джулия Терзийска срещу Тара Вурт и Лучия Чирич Багарич, като той ще определи крайния резултат.

В първия си двубой вчера България загуби от Сърбия с 1:2.

Националният отбор е в състав Гергана Топалова, Изабелла Шиникова и Джулия Терзийска, Денислава Глушкова и Лия Каратанчева. Капитан е Дора Рангелова.

По публикацията работи: Любомир Тодоров