Доминик Тийм отпадна в Рио де Жанейро

Доминик Тийм е разочарован от загубата си.

Бившите шампиони Доминик Тийм (Австрия) и Кристиан Гарин (Чили) отпаднаха в първия кръг на турнира по тенис на клей в Рио де Жанейро, който е от категория АТР 500..

Победителят в надпреварата през 2017 година Тийм загуби от представителя на домакините Тиаго Монтейро с 1:6, 6:3, 6:7(2). Монтейро спаси всичките четири възможности за пробив на съперника в решаващия трети сет, който спечели категорично в тайбрека след 2:46 часа игра. Така той постигна първи успех за сезона в основната схема в надпревара от Тура.

В търсене на място на четвъртфиналите за втори път след 2017 година Монтейро ще срещне победителя от срещана между номер 2 Камерън Нори (Великобритания) и Хуан Мануел Серундоло (Аржентина), "щастлив губещ" от квалификациите.

Испанецът Педро Мартинес отстрани носителя на трофея от 2020 година Кристиан Гарин със 7:6(0), 6:4 след почти два часа и половина игра и прекъсна серия от четири поредни загуби.

Мартинес ще срещне във втория кръг квалификанта Николас Джари (Чили), който се справи с поставения под номер 3 Лоренцо Музети (Италия) с 6:4, 6:1.

По публикацията работи: Любомир Тодоров