от часа

Шампионската лига се завръща с двубои в Париж и Милано

Снимка: uefa.com

Шампионската лига се завръща тази вечер с осминафиналните двубои Пари Сен Жермен - Байерн и Милан - Тотнъм.

Дербито в Париж противопоставя дват отбора, които имат амбицията да спечелят турнира. И докато баварците на два пъти са го правили през миналото десетилетие, то парижани преследват своя първи трофей, който е така желан от богатите собственици на клуба.

В последно време срещите между двата тима не са никак малко. През 2020 година те достигнаха до финал в турнира, като се изправиха един срещу друг в Лисабон. Падна само едно попадение, което бе дело на бившия играч на ПСЖ Кингсли Коман, който се разписа в 59-ата минута за 1:0, за да донесе купата на Байерн. Сезон по-късно французите пък отстраниха своя опонент на четвъртфинал, след като двата тима размениха победи като гост.

В другия мач за деня Милан излиза като фаворит срещу Тотнъм, но не и за крайния сблъсък, а само за двубоя в Милано.

Милан се класира за осминафиналите буквално в последния мач. „Росонерите“ събраха десет точки, като последните три дойдоха с категоричното 4:0 над РБ Залцбург в директен спор за място в елиминационната фаза. Иначе тимът записа две победи над Динамо (Загреб), подели точките в Залцбург, а пред Челси отстъпи на два пъти.

По публикацията работи: Любомир Тодоров