от часа

Интер победи Милан в дербито

Горещ момент пред вратата на Милан.
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Отборът на Интер спечели градското дерби срещу шампиона Милан  с 1:0 в мач от 21-ия кръг на Серия А.

Единственото попадение бе дело на Лаутаро Мартинес. Така "росонерите" нямат победа вече пет поредни кръга, а "нерадзурите" печелят дербито за втори път в рамките на три седмици.

Единстевото попадение падна в 34-ата минута. След центриране от корнер, Лаутаро надскочи Симон Кяер и с глава преодоля Татарушану. Това беше гол №7 за аржентинския нападател в дербито и единствено Стефано Найерс (11) има повече от него за "синьо-черните".

С този успех Интер остава еднолично на второто място с 43 точки, на 3 пред Рома и 5 пред Лацио и Милан. Води Наполи с 56 точки. За Милан това е четвърта поредна загуба във всички турнири и трета в първенството.
По публикацията работи: Любомир Тодоров