от 18.00 часа

Радулов и Денчева са в третия кръг в Австралия

Росица Денчева и Илиян Радулов.
Снимка: БФТ

Българите Илиян Радулов и Росица Денчева се класираха за третия кръг на Откритото първенство по тенис на Австралия при юношите и девойките.

Вторият поставен Радулов преодоля квалификанта Тианхай Джън от Китай с 6:4, 7:6(2) след час и 33 минути игра.

В първата част 17-годишният пловдивчанин проби в десетия гейм и така я спечели. В следващия сет се стигна до тайбрек. В него Радулов не даде точка на съперника от 2:2 и триумфира.

За достигане до четвъртфинал Илиян ще трябва да надиграе и Оливер Оякар от Естония.

При девойките непоставената Росица Денчева победи американката Тейтъм Евънс с категоричното 6:2, 6:2. Мачът продължи 77 минути.

Следващата съперничка на 15-годишната плевенчанка е седмата в схемата рускиня Мира Андреева.