от 07.00 часа

Черно море спечели третата си контрола

Черно море (в зелено-бели фланелки) победи с 2:0.
Снимка: chernomorepfc.bg

Отборът на Черно море постигна победа в третата си контрола от подготовката на отбора за пролетния дял от българския футболет шампионат. Състезателите на треньора Илиан Илиев победиха Черноморец (Балчик) с 2:0. Срещата се игра на стадион „Младост“ във Варна.

Черно море откри резултата в 19-ата минута. Александър Василев стреля от около 25 метра леко по диагонал отляво и вкара за 1:0. В 27-та минута Мазир Сула стреля опасно от пряк свободен удар по диагонал отляво, но топката премина на сантиметри встрани от вратата. Ангел Ангелов можеше да вкара втори гол за „моряците“ в 40-ата минута, но след удара му топката премина встрани от вратата.

В 80-та минута Черно море удвои преднината си. Исмаил Иса центрира отляво в наказателното поле на гостите, а Марин Петков засече топката с глава и вкара втория гол за домакините.

В предишните си две контроли отборът на Черно море победи като гост Фарул в Румъния с 1:0 и завърши 0:0 с втория отбор на ЦСКА 1948 в Обзор.