Лопетеги дебютира с победа за Уулвърхемптън

Лопетеги дебютира с победа начело на "вълците".
Снимка: Wolverhampton Wanderers FC

Уулвърхемптън, Саутхемптън и Лестър се класираха за четвъртфиналите в турнира за Купата на Лигата на Англия, след като в 4-ия кръг на турнира отстраниха съперници от по-ниско ниво. Към тях се присъединява и Нюкасъл, справил се с Борнемут от Висшата лига. Останалите четири мача от този етап на турнира ще се играят днес и в четвъртък.

Нюкасъл преодоля Борнемут на свой терен благодарение на автогол на Адам Смит в 67-ата минута. а.

Лестър Сити нямаше никакви проблеми срещу играещия в Лига 1 отбор на Милтън Кийнс Донс и го победи с 3:0 на неговия терен Блечли. Юри Тилеманс в 18-ата минута откри резултата, а Айозе Перес в 29-ата удвои. В нито един момент от мача домакините от Милтън Кийнс не бяха в състояние да създадат проблеми на Лестър и пет минути след началото на втората част живата легенда Джейми Варди, основен герой при сензационно спечелената шампионска титла през 2016-а година, оформи крайния резултат.

Уулвърхемптън може и да има трудности в първенството, а сега се справи с 2:0 с Джилингам, също от Лига 1 на свой терен. Мексиканецът Раул Хименес даде преднина на своите от дузпа в 77-ата минута, а в добавеното време Раян Ейт-Нури оформи крайния резултат.

Срещата се разви по сходен сценарий на тази на Нюкасъл и Борнемут, като домакините имаха териториално надмощие, но така и не стигаха до голов удар. Хименес, който записва първи мач от август насам, откри от дузпа, която беше отсъдена заради фаул на Чейе Александър от корееца Хван Хи Чхан.

Срещата беше и дебют за новия мениджър на "вълците" Юлен Лопетеги, който подписа договор малко преди началото на Световните футболни финали. Двама от петимата участници от клуба на световното първенство – Жозе Са и Рубен Невеш започнаха като титуляри, а останалите трима – Хименес, Хван Хи Чхан и Матеуш Нунеш влязоха от пейката, но реално осигуриха успеха.

Линкълн Сити от Лига 1 имаше смелостта да открие резултата като гост на Саутхямптън още във 2-ата минута, когато Гавин Базуну си вкара автогол. Но с два гола на Че Адамс в 25-ата и в 74-ата минути играчите на мениджъра Нейтън Джоунс обърнаха развоя на срещата и продължават към четвъртфиналите. Така Че Адамс увеличи головата си сметка през този сезон на осем попадения, а четири от тях са в турнира за Купата на Лигата.

Домакините искаха да стигнат до комфортно начало, но след ранния автогол трябваше да вложат доста усилия. Мохамед Елюнуси проби от дясно в 25-ата минута и центрира в наказателното поле, където Адамс с глава прати топката в мрежата. В началото на второто полувреме мениджърът на Светците направи някои промени и това даде почти незабавно резултат. Гостите избиха акробатичен изстрел на Елюнуси, топката отиде у Адамс, който вкара второто попадение.

Гостите от Линкълн Сити, които са играли на четвъртфинал в този турнир през 1968-а година, натиснаха да изравняват, но можеха да пуснат още попадения накрая. Самюел Едози и Адамс пропуснаха положения за трети гол за елитния тим.

По публикацията работи: Любомир Тодоров