Швьонтек даде само 5 гейма в първия си мач от финалите

Ига Швьонтек започна с убедителна победа в Тексас.

Водачката в световната ранглиста Ига Швьонтек (Полша) направи впечатляващ старт във финалния турнир на Женската тенис асоциация (WТА) на осемте най-добри през сезона с награден фонд 5 милиона долара.

Швьонтек спечели първия си мач от група "Трейси Остин" срещу рускинята Даря Касаткина с 6:2, 6:3 за 82 минути на твърдите кортове във Форт Уърт (САЩ).

21-годишната полякиня изигра силен мач, като не допусна пробив. Тя повеждаше с по 3:0 гейма и в двата сета, а при първото си подаване спечели 31 от 38 разиграни точки, за да запише пета победа в пет мача срещу Касаткина.

"Започнах силно и това ми даде допълнителна увереност. Но от друга 9страна срещу Даша винаги трябва да си внимателна и търпелива. Исках да играя солидно и да я поставя под напрежение. Мисля, че се справих доста добре и съм доволна от това", коментира Швьонтек, която през този сезон вече спечели осем титли, в това число и две от Големия шлем на Откритите първенства на Франция и на САЩ.

В другата среща от групата французойката Каролин Гарсия започна с успех срещу представителката на домакините Коко Гоф с 6:4, 6:3. Тя навакса ранен пробив пасив и стигна до обрат в първия сет срещу 18-годишната американка, а във втората част поведе с 5:2 и това се оказа решаващо.

По публикацията работи: Любомир Тодоров