Уест Хем записа домакинска победа

Вратарят на Уест Хем Фабиански запази мрежата си "суха".

Съставът на Уест Хем постигна домакинска победа над Борнемут с 2:0 в двубой от 13-ия кръг на английската Висша лига. След успеха футболистите на лондонския отбор държат десетата позиция с 14 точки в актива си, а Борнемут е 14-и с 13 точки също след 12 изиграни мача.

Защитникът на домакините Курт Зума с глава и Саид Бенрахма от дузпа реализираха двете попадения в срещата. 27-годишният французин откри резултата в 45-ата минута, отбелязвайки от близко разстояние. Ситуацията бе преразгледана със системата за видеоарбитраж – ВАР за евентуална игра с ръка на германеца Тило Керер, но голът бе признат.

Опитите на футболистите на Уест Хем да отбележат втори гол не успяха до самия край на мача, когато те получиха правото да изпълнят дузпа в 90-ата минута. След нова консултация с ВАР, две минути по-късно алжирецът Бенрахма бе точен от бялата точка, носейки трите точки за домакините.

Мениджърът на гостите Гари О'Нийл не остана никак доволен от двете намеси на ВАР, особено при първия гол, че получи официално предупреждение за коментарите си към реферите на почивката. Той трябваше да извърши две принудителни смени след първото полувреме заради контузии на вратаря Нето и нападателя Доминик Соланке.

По публикацията работи: Любомир Тодоров