Александър Лазаров започна успешно защитата на титлата си

Александър Лазаров
Снимка: Sofia Open

Българите Александър Лазаров, Габриел Донев и Янаки Милев стартираха с победи на международния турнир по тенис за мъже на твърда настилка от сериите "Фючърс" на Световната федерация ITF в Созопол с награден фонд 15 хиляди долара и се присъединиха към Александър Донски, Пьотр Нестеров, Симеон Терзиев и Антъни Генов, които вчера се класираха за втория кръг на надпреварата.

Поставеният под номер 1 национал Лазаров надделя убедително над Влад Андрей Данку (Румъния) с 6:1, 6:2 за 58 минути и записа шеста поредна победа, след като през миналата седица триумфира във втория от трите състезания от веригата на ITF в Созопол. Той ще играе за място на четвъртфиналите срещу квалификанта Яша Шайрих (Полша).

Донев записа експресен успех без загубен гейм за 48 минути срещу квалификанта Габриел Матушевски (Полша) 6:0, 6:0, а участващият с "уайлд кард" Милев елиминира друг поляк Мартин Павелски с 6:2, 4:6, 6:1 и във втория кръг ще срещне сънародника си и шести в схемата Александър Донски.

Други четирима българи отпаднаха в първия кръг. Симон Антони Иванов претърпя поражение от Валентин Ванцъ (Румъния) с 3:6, 2:6, а Адриано Дженев загуби от номер 3 Щефан Палош (Румъния) с 6:7(2), 1:6. Участващите с "уайлд кард" Динко Динев и Джордж Лазаров също не успяха на старта. Динев падна от Шимон Келан (Полша)  с 3:6, 2:6, а Лазаров напусна надпреварата след 2:6, 2:6 от втория поставен Владислав Орлов (Украйна).