от 07.00 часа

Севда Асенова на четвъртфинал в Будва

Севда Асенова

Севда Асенова се класира за четвъртфиналите на европейското първенство по бокс за жени в Будва, Черна гора. Бронзовата медалистка от последния световен шампионат в Истанбул записа убедителна победа с нокаут във втория рунд над Ноора Кирпу от Финландия.

Българката показа, че се намира в отлична форма и не остави никакви шансове на съперничката си в категория до 48 килограма. Асенова стартира много добре срещата, бързо намери верния ритъм и дистанция, за да доминира изцяло в сблъсъка. Тя продължи да диктува темпото и със самочувствие затвори мача, след като минута преди края на втория рунд реферът прецени, че Кирпу няма как да продължи играта.

Във вторник Асенова ще се изправи срещу унгарката Лила Шелецки. Победа ще ѝ гарантира минимум бронзово отличие от европейското първенство.

Във вечерната сесия, която започва от 18:30 часа, ще видим и още една българка. Златислава Чуканова в категория до 50 килограма ще боксира с Мария Лундберг (Швеция).

По публикацията работи: Любомир Тодоров