от 09.00 часа

Трима българи продължават на турнира в Созопол

Александър Лазаров
Снимка: Sofia Open

Александър Лазаров, Александър Донски и Габриел Донев стартираха с победи в основната схема на международния турнир по тенис на твърда настилка за мъже от сериите "Фючърс" на Световната федерация ITF в Созопол с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставеният под номер 1 национал Александър Лазаров надделя над сънародника си Адриано Дженев с 6:4, 6:4 за 72 минути. Той пласира 9 аса и направи ключова серия от седем поредни гейма, с която спечели първия сет и взе аванс от 4:0 във втория.

Седмият в схемата Донски, полуфиналист в турнир от същия ранг в Созопол през миналата седмица, отрази три мачбола и елиминира държавния шампион на открито Илиян Радулов с 4:6, 7:6(11), 6:4 в драматичен сблъсък, продължил два часа и четвърт. 17-годишният Радулов на три пъти беше на точка от победата в тайбрека на втория сет, а в третата част стартира с аванс от 2:0 гейма, но допусна обрат.

В друг изцяло български двубой Габриел Донев спечели срещу Пьотр Нестеров с 6:3, 7:6(3).

Поставеният под номер 8 Симон Антони Иванов пък отпадна след поражение от поляка Мартин Павелски с 3:6, 1:6.

Още трима българи с "уайлд кард" започват участието си в основната схема утре. Янаки Милев и Симеон Терзиев ще играят помежду си, а 15-годишният Александър Василев ще дебютира в основната схема на състезание от сериите "Фючърс" срещу Драгош Петре Попянга (Румъния).

По публикацията работи: Любомир Тодоров