Аталанта поведе в Италия

Коопемайнер от Аталанта вкарва първия гол в мача от дузпа.

Отборът на Аталанта оглави класирането в Серия "А" след победа с 3:1 над Торино в Бергамо в последния мач от четвъртия кръг.

Хеттрик за домакините записа халфът Тюн Коопмайнерс. Нидерландецът се разписа в добавеното време на първото полувреме, в 47-мата и в 84-тата минута, като първият и третият му гол бяха от дузпи.

За Торино почетното попадение бе дело на новото хърватско попълнение Никола Влашич, който се разписа в 77-мата минута.

С победата Аталанта събра 10 точки, колкото има и Рома, но тимът на Джан Пиеро Гасперини е с един вкаран гол повече. Торино е на девето място със 7 точки.

В другия мач от кръга, игран в четвъртък, Болоня и Салернитана приключиха при 1:1. Марко Арнаутович даде аванс на домакините в 52-рата минута от дузпа, но две преди края Булайе Диа възстанови паритета, лишавайки домакините от първата им победа за сезона

Болоня заема 16-о място с 2 точки, докато Салернитана има актив от 5, с който е на осма позиция.

По публикацията работи: Любомир Тодоров