от 12.00 часа

Баскетнационалите до 20 г. започнаха с победа на европейското

Националите (в зелен екип) победиха Латвия на старта.
Снимка: БФБаскетбол

Националният тим на България победи Латвия със 72:64 (17:18, 13:17, 24:17, 18:12) в първия си мач от група С на европейското първенство по баскетбол за младежи до 20 години, Дивизия Б в Тбилиси, Грузия.

След равностойно начало, съставът на Латвия поведе с 35:30 на почивката на двубоя. По-силна трета четвърт обаче изведе баскетболистите на България напред в резултата при 54:52 преди последните 10 минути. До края на мача състезателите на селекционера Георги Младенов, не допуснаха противникът да застраши водачеството им.

Константин Костадинов бе най-резултатен за българския отбор с 18 точки, 8 борби и 1 асистенция. Васил Попов завърши със 17 точки, 2 борби и 1 асистенция, Берк Мехмед се отчете с 14 точки и 4 борби, а Емил Стоилов добави 9 точки, 11 борби и 3 асистенции за успеха.

За Латвия с 13 точки и 8 борби се отличи Крис Хелманис.

В групата на България са още съставите на Унгария и Ирландия. Следващият двубой на националите е в неделя, 17 юли срещу унгарците.

По публикацията работи: Любомир Тодоров