от 12.00 часа

Михаела Цонева с първа титла от турнир на ITF

Михаела Цонева
Снимка: Иво Димитров

Българската тенисистка Михаела Цонева спечели титлата на двойки на турнира в Букурещ, който е с награден фонд 15 хиляди долара.

За 17-годишната габровка това е първи трофей при жените от състезание от календара на международната федерация ITF.

На финала Цонева и румънката Симона Оджеску победиха третите поставени Джорджа Пинто и Гала Скуарчалупи от Италия с 6:4, 6:2.

Мачът продължи 77 минути. В него българката и румънката постигнаха четири пробива, а допуснаха само един.

По-късно днес на единично тръгналата от квалификациите Йоана Константинова отстъпи на четвъртфинал срещу също преминалата през пресявките представителка на домакините Денизе Хърдинкова от Чехия с с 5:7, 3:6 след 1:44 часа игра.