от 12.00 часа

Иберийски успехи в Лигата на нациите

Сарабия (в бяло) отбеляза победния гол за Испания в Женева.

Ранен гол на Пабло Сарабия бе достатъчен за победа на Испания с 1:0 като гост на Швейцария в мач от група А2 на Лигата на нациите. По този начин отборът на Луис Енрике записа първи успех в турнира и се изкачи на второ място в класирането с две точки зад лидера Португалия, който се наложи с 2:0 срещу Чехия като домакин.

Миналогодишните финалисти доминираха в мача още от самото начало, но стигнаха само до едно попадение. Това се случи в 12-ата минута, когато Сарабия засече ниско центриране на Маркос Йоренте. Крилото на Атлетико Мадрид намери съотборника си между двама защитници пред вратата и той преодоля вратаря с първото докосване.

Луис Енрике направи осем промени в стартовия състав, който завърши наравно 2:2 с Чехия в предния мач. Неговият отбор имаше и 70 процента владение на топката, но не стигна до повече голове най-вече заради неточни удари на Алваро Мората и Феран Торес.

Португалия пък надви Чехия в другия мач от групата с попадения на Жоао Кансело в 33-та минута и Гонсало Гедеш в 38-та. Този път Кристиано Роналдо бе титуляр и остана на терена до края на мача, след който португалците оглавяват класирането със седем точки. Чехия е на трета позиция с четири.

По публикацията работи: Любомир Тодоров