от 09.00 часа

Кайри Ървинг вкара рекордните си 60 точки в НБА

Кайри Ървинг (с топката) записа личен рекорд в НБА.

Кайри Ървинг вкара рекордните в кариерата си 60 точки при победата на Бруклин със 150:108 срещу Орландо в среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА) на САЩ и Канада.

Той реализира 41 точки през първото полувреме, а Нетс записаха четвърти пореден успех.

Ървинг до днес имаше личен рекорд от 57 точки срещу Сан Антонио през 2015 година и за шести път в кариерата си вкарва повече от 50 точки в един мач.

Кевин Дюрант, който записа 53 точки при успеха срещу Ню Йорк Никс в неделя, добави 19 точки и 7 асистенции.

Последните три точки на Ървинг дойдоха след тройка при оставащи 8:32 минути, след което той седна да почива на пейката до края на мача, а за Бруклин общо седем играчи записаха двуцифрен точков актив.

За Орландо, който губи за трети път от четири мача срещу Бруклин този сезон, Коул Антъни вкара 19 точки, а 18 добави Уендъл Картър-джуниър.