Трета победа на Виктория Томова в Монтерей

Виктория Томова
Снимка: Abierto GNP Seguros

Първата ракета на България в женския тенис Виктория Томова се класира за осминафиналите на WTA 250 турнира в Монтерей, Мексико.

Тръгналата от квалификациите софиянка спечели с 6:4, 6:0 срещу друга квалификантка – Диан Пари от Франция за 74 минути игра. За нея това беше трета поредна победа в Мексико.

Томова взе първия сет с пробив в последния гейм и след това не загуби нито една игра до края на двубоя.

Виктория вкара 71 процента първи сервис и спечели 77 процента от точките при неговото разиграване. Тя направи четири пробива в мача и отрази и двете брейк точки на французойката.

Виктория Томова спечели последните 8 гейма в мача.

Вики си осигури 48 точки за световната ранглиста, където се намира на 103-ото място през тази седмица.

Следващата съперничка на 27-годишната българка се определя в мача тази нощ между водачката в схемата Елина Свитолина от Украйна и рускинята Анастасия Потапова.