от 09.00 часа

Ирбис Скейт изравни серията срещу ЦСКА

Ирбис и ЦСКА ще определят финалиста в трети мач.
Снимка: Хокейни новини

Шампионът в хокея на лед Ирбис Скейт направи обрат срещу ЦСКА и спечели втория полуфинален плейоф с 8:3 (0:2, 3:1, 5:0), след като в последните 30 минути навакса пасив от 0:3 и стигна до победата.

Така на двата отбора предстои да изиграят решителен трети двубой от серията, а победителят ще се изправи срещу НСА в битката за титлата. „Студентите“ триумфираха в своята полуфинална серия срещу Славия в два мача (20:2 и 10:4).

ЦСКА спечели първата третина след два гола на капитана Иван Ходулов. При второто му попадение съдиите използваха видеозапис, за да преценят дали да зачетат гола, тъй като при удара му вратата беше изместена от вратаря на Ирбис Димитър Димитров. „Червените“ вкараха първи гол и във втората част. Негов автор беше Ангел Джоров. Още до края на този период резултатът обаче беше изравнен, а шампионите след това извоюваха победата през заключителната част.

Лидерът на Ирбис Станислав Мухачов вкара четири гола за успеха. Янаки Гачев се разписа два пъти, а по едно попадение добавиха Мартин Бояджиев и Артьом Прилепин. След осмия гол в полза на шампионите ЦСКА направи смяна на вратаря. Титулярният страж Иван Стойнов, който пропусна първия полуфинален плейоф, напусна леда и отстъпи мястото си на Петър Николов, който игра при победата във вторник.