от 12.00 часа

ЦСКА София вкара 5 гола на казахстански отбор

Георги Йомов (вляво) вкара 2 гола, първият директно от ъглов удар.
Снимка: cska.bg

ЦСКА София разгроми казахстанския Шахтьор (Караганда) с 5:1 в контролна среща, играна тази сутрин в турския курорт Белек. Точни на два пъти за „армейците“ бяха Амос Юга и Георги Йомов, а крайният резултат оформи Иван Турицов, който отново се разписа от дузпа.

Под непрестанния дъжд в Белек началото на двубоя донесе студен душ за "червената" отбрана - още в 5-ата минута Досмангабетов центрира отляво и намери съотборника си Котвадюк, който засече с плонж - 1:0 за Шахтьор. Попадението обаче само амбицира възпитаниците на Стойчо Младенов, които взеха инициативата на терена и до края на полувремето отбелязаха четири безответни попадения в противниковата врата.

Първо, в 13-ата минута Греъм Кери стреля от пряк свободен удар в напречната греда, топката попадна на крака на Амос Юга, който отблизо изравни за 1:1. Само две минути по-късно пък Георги Йомов направи обрата факт, след като се разписа директно от ъглов удар с прецизен фалцов удар, който изненада вратаря на Шахтьор. В 32-ата минута отново Йомов отбеляза, възползвайки се от отличен извеждащ пас на Вилдсхут и останал сам срещу вратаря на казахстанците го прониза за 3:1. В последната минута на първата част пък Амос Юга също записа втори гол на сметката си с точен удар в долния ляв ъгъл на вратата след центриране от корнер.

През второто полувреме натискът на "армейците" продължи и в 62-ата минута Йомов подаде към Турицов, който навлезе в наказателното поле и бе фаулиран от противников играч. Главният арбитър справедливо отсъди дузпа, която бе превърната в гол от потърпевшия и резултатът стана 5:1. Иван Турицов във втори пореден мач се разписва хладнокръвно от бялата точка, след като в миналата контрола отбеляза на Динамо Москва.

Днес, от 16:30 часа наше време, избраниците на Стойчо Младенов ще изиграят и последната си контрола на турска земя срещу състава на северномакедонския отбор Академия Пандев.