от часа

България с отличен старт на Балканиадата в София U18

Младите ни волейболисти победиха с 3:0 гейма състава на Турция
Снимка: BGvolleyball.com

Националният отбор по волейбол на България за юноши под 18 години отбеляза отличен старт на Балканиадата в София, която се явява  квалификация за европейското  първенство. Тимът ни, воден от Виктор Карагьозов, победи Турция с 3:0 (25:14, 25:17, 34:32) в първия си мач от турнира в зала „Левски София“.

Така младите ни национали започнаха с чист успех и 3 точки на старта, като дадоха заявка още от началото за първото място в надпреварата, победителят от която взима директна виза за Евроволей 2022.

Старши-треньорът Виктор Карагьозов започна със следния стартов състав: Симеон Николов, Кристиян Титрийски, Александър Къндев, Виктор Томов, Константин Козелов, Стилиян Делибосов, либеро -Константин Чипев (Кристиян Андреев, Александър Николов)

България доминираше в по-голямата част на мача. Лъвчетата затрудняваха съперниците със сервис и не позволяваха турците да организират играта си. Блокадата ни функционираше на ниво, а атака ни имаше добра успеваемост. В първите  два гейма нашите взимаха голяма преднина, не оставиха шансове за противодействие на противника и ги затвориха с голяма разлика.

Бързият успех в първите две части доведе до занижаване на концентрацията в българските редици. Турците се възползваха от този спад и в третата част показаха повече възможности. Те започнаха с 5:2 в своя полза и продължиха да диктуват развоя до средата на гейма, когато имаха преднина с 15:12.

Нашите момчета успяха да върнат игровия си ритъм и стопиха пасива си, като изравниха при 17:17. Съперникът обаче дръпна отново и поведе с 24:22, но не успя да затвори гейма. „Лъвчетата“ показаха, че са по-добрият тим на игрището. В решителните моменти при 24:24, те демонстрираха по-добри нерви, както характер. След оспорваност и много пропуснати възможности и от двете страни, нашите отново наложиха волята с 34:32, след непредизвикана грешка на съперника, а с това затвориха мача с чиста победа.

С най-голям актив за България бяха Стилиян Делибосов и Кристиян Титрийски, които завършиха с еднакъв актив от 22 точки.