от часа

Ашли Барти направи невероятен обрат в Аделаида

Барти благодари на публиката след изстраданата победа.
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Световната №1 в тениса Ашли Барти се класира много трудно за четвъртфиналите на турнира в Аделаида, Австралия.

Местната любимка надделя над американката Коко Гоф с 4:6, 7:5, 6:1 след 2 часа и 12 минути игра.

Барти губеше със сет, 2:4 и точка за 2:5 когато започна знаменития си обрат, благодарение основно на мощния форхенд. Австралийката спечели след това 11 от оставащите 13 гейма.

За Ашли това беше първи двубой от почти четири месеца. Тя не бе играла от третия кръг на US Open, когато загуби от американката Шелби Роджърс.

В следващия кръг в Аделаида Барти очаква победителката от мача между София Кенин (САЩ) и Айла Томлянович (Австралия).

Изненада на турнира поднесе Кая Юван. Словенката отстрани втората поставена Арина Сабаленка от Беларус след 7:6(5), 6:1.

Отпадна и третата в схемата Мария Сакари. Гъркинята загуби от Шелби Роджърс с 6:7(5), 6:2, 4:6.