от 12.00 часа

Дебютантът Рууд на полуфинал в Торино

Каспер Рууд

Каспер Рууд се класира за полуфиналите на заключителния турнир на осемте най-добри тенисисти в Торино. Дебютантът от Норвегия ще срещне там защитаващия титлата си Даниил Медведев, а в другия се срещат Новак Джокович и Александер Зверев.

Скандинавецът направи обрат срещу Андрей Рубльов от Русия и го победи с 2:6, 7:5, 7:6(5) след 2:23 часа игра в мач от Зелената група.

Рууд взе откриващия гейм, но след това 24-годишният московчанин влезе в серия от пет поредни гейма. В седмия Рубльов имаше и два сетбола, но скандинавецът успя да измъкне подаването си за 2:5. След това руснакът приключи частта за 35 минути след гейма на нула.

Рубльов проби за 2:1, но този път Рууд тутакси направи рибрейк. В седмия гейм руснакът пропиля нови две топки за пробив. В 12-ата игра норвежецът поведе с 40:0 на подаване на съперника и изравни частите при втората си възможност.

В заключителния сет двамата си размениха по един пробив в средата му. В 11-ия гейм след двойна грешка на Рууд руснакът стигна до точка за пробив, но скандинавецът не трепна, отрази я и взе подаването си за 6:5. Стигна се до тайбрек. Норвежецът поведе с 4:2 точки при размяната на половините. Каспер стигна до 6:4 и реализира втория си мачбол с ас.

В другия мач, който е без значение за класирането в групата играят Новак Джокович и резервата Камерън Нори.