от 07.00 часа

Синер посвети успеха си в Торино на Беретини

Яник Синер зарадва публиката в зала "Пала Алпитур".

Яник Синер влезе като резерва на финалите на АТР в Торино на мястото на контузения Матео Беретини и записа победа в Червената група.

Италианецът победи с 6:2, 6:2 за 82 минути Хуберт Хуркач от Полша за радост на публиката в зала „Пала Алпитур“ и има шансове дори да се класира за полуфиналите, където вече е Даниил Медведев, с когото ще играе в последния мач в четвъртък.

Двукратният шампион от София Синер направи четири пробива в мача и отрази и петте точки за брейк на поляка.

„Разбрах около 5 часа във вторник, че ще играя. Бях готов да изляза на корта. Невероятно е чувството да играеш тук, в Италия, където хиляди зрители те окуражават и затова дадох най-доброто, на което съм способен. Играх добре, беше фантастичен мач“, каза след срещата 20-годишният Яник, който стана четвъртият италиански участник в историята на финалния турнир.

След това Синер посвети победата си на получилия травма на коремен мускул свой сънародник Беретини и написа на фолиото, поставено на телевизионната камера: „Матео, ти си идол“.

Синер ще се класира за полуфиналите, ако победи вече класиралия се Медведев или Зверев загуби от Хуркач, който единствен в Червената група няма шанс да продължи.