от 12.00 часа

Отборът на Германия си осигури първи място на Мондиала

Тимо Вернер (в средата) получава поздраления за гола си за 3:0 в Скопие.

Четирикратният световен шампион Германия е първият отбор, който си осигури и на теория място за Мондиал 2022 в Катар.

Това стана факт, след като съставът на Ханзи Флик победи с 4:0 Северна Македония като гост в Скопие снощи, а Армения загуби в Румъния с 0:1 в група J.

Германия се развихри през второто полувреме. Кай Хаверц откри в 50-ата минута, Тимо Вернер добави два гола, а в края Джамал Мусиала отбеляза първото си попадение за Маншафта.

Немците са с актив от 21 точки, Румъния излезе на второто място с 13 точки два кръга преди края.

След вчерашните квалификации е ясно, че отборите на Русия и Хърватия ще завършат на първите две места в група Н. „Сборная“ победи с 2:1 Словения в Марибор, а „ватраните“ завършиха 2:2 у дома със Словакия.

Руснаците са с 19 точки, световните вицешампиони от Хърватия имат 17. Трети са Словакия и Словения с по 10 точки.