Саснович отстрани и Халеп

Саснович ще играе с Азаренка в следващия кръг.

Намиращата се на 100-о място в световната ранглиста Аляксандра Саснович от Беларус продължи с чудесното си представяне на силния тенис турнир в Индиан Уелс, след като надви Симона Халеп със 7:5, 6:4 за място в осминафиналите на надпреварата.

Саснович, която във втори кръг отстрани шампионката от Откритото първенство на САЩ Ема Радукану, елиминира от съревнованието и 11-ата в схемата при дамите румънка след точно един час и 40 минути игра. Беларускинята удари съперничката в седмия гейм на първата част, но сервирайки за частта се пропука при 5:4. Въпреки това, Саснович се събра и след нов пробив, сервира успешно за да поведе в резултата.

В началото на втората част тя потегли с брейк, който бе върнат от Халеп в четвъртия гейм. Румънката обаче загуби подаването си на нула в деветия гейм, а Саснович се възползва по перфектен начин и се поздрави с нова знаменита победа в турнира.

В спор за място на четвъртфиналите тя ще играе с 27-ата поставена Виктория Азаренка в изцяло беларуски сблъсък, след като Азаренка се справи с Петра Квитова.

Напред продължиха още Дария Касаткина, Беатрис Хадад Мая, Бианка Андрееску, Ига Швьонтек, Елина Свитолина, Шелби Роджърс, Йелена Остапенко, Джесика Пегула и Лейла Ани Фернандес.