от 09.00 часа

Милан записа ценна победа в Бергамо

Рафаел Леао вкарва третия гол за Милан.

Отборът на Милан надигра Аталанта с 3:2 като гост в късния неделен мач от седмия кръг на италианската Серия А.

В Бергамо „росонерите“ стартираха летящо с гол още в първата минута, реализиран от Давиде Калабрия. В края на полувремето възпитаниците на Стефано Пиоли нанесоха втори удар чрез младия Сандро Тонали.

След почивката Милан добави трето попадение чрез Рафаел Леао, но инкасира два късни гола от Дуван Сапата от дузпа и Марио Пашалич, които в крайна сметка не им попречиха да си тръгнат с трите точки.

Отборът е на втора позиция с актив от 19 точки – шест победи и едно равенство, като изостава единствено от лидера Наполи, който продължава без грешка след седмия си пореден успех от началото на кампанията над Фиорентина с 2:1 като гост. Аталанта е осми с 11 пункта.

След паузата за националните отбори Милан посреща Верона, а Аталанта гостува на новака Емполи.