Митко Ценов с победа и рекорд в Белград

Митко Ценов
Снимка: atletikabg.com

Митко Ценов записа победа в бягането на 1500 метра на международния турнир по лека атлетика в зала в Белград.

Ценов, който в събота стана балкански шампион в дисциплината на закрито в Истанбул, триумфира с личен рекорд от 3:44.32 минути, като подобри с повече от шест десети от секундата старото си върхово постижение от 3:44.97 минути.

"Нямах късмета за здрава група и да направя един хубав резултат, но щом е лично постижение значи вървя напред и в правилната посока!", коментира Ценов във Фейсбук.

В надпреварата в Белград участваха общо осем български лекоатлети, като Станислав Станков и Елена Митева стигнаха до бронза в бягането на 60 метра с препятствия.
Балканският вицешампион Станков постигна 7.88 секунди, а Митева финишира за 8.28 секунди, като се доближи само на стотна от личния си рекорд.
Митева участва и на 60 метра, в който завърши осма със 7.73 секунди на финала, а най-бърза беше швейцарката Саломе Кора със 7.30 секунди.