Ансамбълът ни девойки с първи медал за сезон 2021 (ВИДЕО)

Ансамбъл (девойки)
Снимка: Ана Недкова - БФХГ

Ансамбълът на България за девойки спечели сребърен медал на финала за изпълнението на съчетанието с  пет топки на международния турнира в руската столица Москва, първото за годината състезание по художествена гимнастика.

Момичетата на старши треньора Вяра Ваташка и помощничката й Цветелина Найденова представиха много добре своята композиция, със самочувствие, хъс и единствени изиграха всичко заложено без груби грешки. С оценка от 33.050 точки българките стигнаха до сребърното отличие.

Това е първо появяване на голям международен форум на малките ни гимнастички, които показаха голямо израстване и стабилност. Всички специалисти са категорични, че съчетанието на България е много силно, танцувално и има огромен потенциал за бъдещи призови класирания.

Въпреки грубата грешка златото стана притежание на  ансамбълът на домакините от Русия, който получи оценка от  36.750 точки, а трети е състава на  Беларус с резултат от 32.750 точки.

Съдия при ансамблите с пет топки от България беше Християна Тодорова.

В 13.15 часа започва турнирът Гран при за жени с участието на Боряна Калейн. Потокът на българката е с начало 14.09 часа българско време.