от 15.00 часа

Успехи за Юта и Денвър в НБА

Центърът на Юта Руди Гобер се опитва да спре стрелбата на Джаксън Хейс.
Снимка: БТА

Юта Джаз записа успех над Ню Орлийнс Пеликанс със 118:102 в поредна среща от редовния сезон на НБА.

След равностойни първи 24 минути, завършили при резултат 55:49 в полза на „джазмените“, домакините натиснаха и спечелиха за шести пореден път в Лигата. Над всички за победителите бе Донован Мичъл с 28 точки, към които добави седем борби и четири асистенции. Руди Гобер завърши с "дабъл-дабъл" – 13 точки и 18 борби за Джаз, които вкара 21 тройки.

За „пеликаните“ Зайън Уилямсън направи пореден силен мач – 32 точки при стрелба 14/19 от полето, но усилията му бяха недостатъчни. Джаз вече са втори на Запад с баланс 10-4, докато Пеликанс 12-и с 5-8. Двата отбора се изправят отново един срещу друг в залата на Юта в четвъртък.

В другия двубой от вечерта, Денвър Нъгетс също постигна убедителен успех над Оклахома Сити Тъндър със 119:101. Никола Йокич продължи с великолепното си представяне от началото на кампанията след "дабъл-дабъл" – 27 точки, 12 борби и шест асистенции. Още шестима баскетболисти завършиха с двуцифрен актив за победителите.