Над 50 участници в турнири по тенис на маса

Призьорите от Li Ning Masters

Повече от 50 човека участваха в първите за 2021 година турнири по тенис на маса от Fireball Table Tennis Series в София през уикенда, на които БНР е медиен партньор.

В събота се проведе Li Ning Masters за по-напреднали играчи. Титлата спечели 14-годишният левичар Йоан Величков, който на финала на надпреварата победи с 2 години по-малкия Симеон Стоичков, съобщи директорът на сериите Цветомир Цонев.

Трети се нареди Пламен Васков, а четвърти Христо Киров.

Следващият турнир ще се проведе на 23 януари, отново в зала Fireball. Всеки желаещ може да се запише симейлна: tabletennisfireball@gmail.com или на телефона на залата 0878811222.

Ден по-късно се проведе турнирът Fireball Open. Той даде среща на десетки ентусиазирани и позитивни почитатели на бялото топче.

След много оспорвани двубои шампион стана Радосвет Йосифов. След него в класирането останаха Стоян Павлов, Петър Христов и Филип Дандолов.

Второто състезание ще бъде на 24 януари.