от 18.00 часа

Казийски най-резултатен при победата на Блу Волей

Матей Казийски завърши с 23 точки.
Снимка: BluVolley Verona

Отборът на Блу Волей (Верона), в който се изявяват българската волейболна звезда Матей Казийски и националът Аспарух Аспарухов, се поздрави с четвърта победа в италианската Суперлига.

Волейболистите на Радостин Стойчев победиха като гости Консар (Равена) с Алекс Грозданов в състава с 3:0 (25:19, 25:20, 35:33) в отложен мач от осми кръг. Третата част продължи цели 44 минути.

Така Верона прекъсна негативната си серия от три поредни поражения. Отборът на родните представители заема деветата позиция в таблицата с 13 точки (4 победи, 7 загуби), Равена е 11-и със 7 точки (1 успех, 9 поражения).

Матей Казийски отново бе на ниво, като се разписа с 23 точки (2 аса, 3 блокади) и бе топреализатор. Аспарух Аспарухов приключи с 8 точки (1 ас). Томас Джаешке добави 21 точки (1 ас, 3 блокади). За съперника Алекс Грозданов бе титуляр в два от трите гейма и завърши с 3 точки. Ерик Льопки бе с най-голям актив - 15 точки (1 ас, 1 блокада).

В 14-и кръг Верона трябваше да срещне Веро Волей (Монца), но все още не е ясно дали двубоят ще се проведе, след като петима от волейболистите на бившия тим на Виктор Йосифов се оказаха положителни за коронавирус.