от 18.00 часа

Арсенал се справи с Лестър като гост, Хаверц с хеттрик за Челси

Нкетя бележи втория гол за Арсенал.

Арсенал отстрани Лестър с 2:0 в третия кръг на Карабао Къп в най-интригуващия сблъсък от тази фаза на надпреварата.

На „Кинг Пауър Стейдиъм“ „артилеристите“ продължиха с добрата си форма от началото на сезона, записвайки трета последователна победа във всички турнири след два гола през второто полувреме. Кристиан Фукс си отбеляза автогол в 57-та минута, преди Еди Нкетя да реализира втория гол за Микел Артета и компания в заключителните мигове на срещата.

Арсенал ще бъде евентуално съперник на Ливърпул, който днес гостува на Линкълн.

Кай Хаверц отбеляза първия хеттрик в кариерата си за разгромния успех на Челси над Барнзли с 6:0. Германският атакуващ футболист, който пристигна през лятото от Байер Леверкузен, блесна с първите си попадения за лондончани.

Тами Ейбрахам откри резултата в 19-та минута, а малко по-късно Хаверц вкара първия си гол в срещата. Рос Баркли, на два пъти Хаверц и Оливие Жиру оформиха крайния резултат, като в ролята на асистент за попадението на французина стана друга от новите покупки на „сините“ – Бен Чилуел. Тиаго Силва също направи официален дебют за тима на Франк Лампард. На осминафиналите Челси ще играе с победителя от двойката Лейтън Ориент/Тотнъм, която бе отложена заради случаи на коронавирус в отбора от Втора лига.