от 09.00 часа

Тампа Бей започна с разгромна победа във финала на Изток

Никита Кучеров бележи във вратата на Ню Йорк Айлендърс.
Снимка: БТА

Тампа Бей Лайтнинг започна с разгромен успех от 8:2 финалната серия в Източната конференция на Националната хокейна лига срещу Ню Йорк Айлендърс.

"Светкавиците", които имаха близо седмица повече за почивка спрямо съперника си, не оставиха никакви съмнения в превъзходството си и напълно заслужено поведоха с 1-0 победи в серията до четири мача.

По пет точки по системата гол плюс пас записаха Никита Кучеров и Брейдън Пойнт, докато Яни Гурде добави още два гола за победителите. Вратарят Андрей Василевски пък се отчете с 23 спасявания.

Срещата, която се игра в "Роджърс Плейс" в Едмънтън, Канада започна ударно за Тампа Бей и след само 74 секунди игра Пойнт бе точен за 1:0. Три минути по-късно Джордан Еберле изравни, но още преди да бяха изминали 11 минути от началото на двубоя Виктор Хедман и Райън Макдона доведоха резултата до 3:1 в полза на Тампа Бей.

Във втория период Яни Гурде и отново Пойнт се разписаха за 5:1, а в началото на третата част Кучеров покачи на 6:1.
Ник Леди върна един гол за "езерняците" малко след това, но до края хокеистите на треньора Бари Троц получиха нови две шайби във вратата си, дело на Онжей Палат и отново Гурде.

Мач номер 2 от серията, който отново ще се играе в Едмънтън, е в нощта на сряда срещу четвъртък.