от 18.00 часа

Хамбургер и Холщайн си вкараха общо 6 гола

Жоел Похянпало току-що е вкарал третия гол за Хамбургер.

Отборът на Хамбургер загуби две точки в борбата за промоция в Бундеслигата, след като завърши наравно у дома с Холщайн (Кил) 3:3.

В спиращ дъха двубой гостите поведоха изненадващо още в 9-та минута след попадение на Александър Мюлинг. Домакините обаче обърнаха развоя на събитията в своя полза само в рамките на две минути след бързите попадения на Аарън Хънт от дузпа и Жоел Похянпало.

В 64-ата минута Холщайн изравни резултата чрез Емануел Ийоха, но отново финландският нападател на Хамбургер Похянпало оказа в прегръдките на съотборниците си с втори гол. Точно когато домакините се виждаха вече победители, кореецът Джае Сун Лий донесе точката на гостуващия състав в заключителните мигове на зрелищния сблъсък.

Така, Хамбургер остава в битката за директна промоция, като е на третото място, което осигурява плейоф за влизане във висшия ешелон. Съставът е на две точки от втория Щутгарт, но и на само две пред четвъртия Хайденхайм. Холщайн Кил е девети с 39 пункта и е спокоен за съдбата си във Втора Бундеслига четири кръга преди края.