от 07.00 часа

Божинов дебютира при загуба на Пескара от отбора на Гълъбинов

Валери Божинов влезе като резерва за Пескара.
Снимка: Pescara Calcio

Българският нападател Валери Божинов дебютира за италианския втородивизионен Пескара при загубата на отбора като гост от Специя с 0:2 в среща от 27-ия кръг на Серия Б.

34-годишният Божинов влезе като резерва в 70-ата минута на мястото на Рикардо Манейро. Четири минути преди края той отправи първия си удар към вратата, но шутира неточно.

За домакините от Специя пълни 90 минути игра българският нападател Андрей Гълъбинов, който беше един от най-добрите за своя тим.

Специя спечели мача с автогол на Дженаро Сконамилио в 49-ата минута и попадение на Емануел Джеси в 60-ата.

На 23 февруари Божинов не игра нито една минута за Пескара, но получи червен картон от пейката.

След победата Специя заема четвърто място в класирането с 44 точки, докато Пескара е на 11-а позиция с 35.

Андрей Гълъбинов направи силен мач за Специя.