Леброн Джеймс постигна "трипъл-дабъл" за победата в Ню Орлиънс

Леброн Джеймс беше неудържим.
Снимка: БТА

Отборът на Лос Анджелис Лейкърс надигра като гост Ню Орлиънс Пеликанс със 122:114 в среща от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация.

Двата отбора си размениха по една четвърт и така на почивката калифорнийци имаха аванс от две точки – 63:61. „Пеликаните“ обаче взеха третата четвърт с четири разлика и влязоха в последната с крехка преднина, но в нея преклониха глава пред най-добрия отбор на Запад. За победителите над всички бе звездата им Леброн Джеймс, който завърши с "трипъл-дабъл" – 34 точки, 12 борби и 13 асистенции. Кайл Кузма добави 20 за успеха.

За домакините новобранецът Зайън Уилямсън завърши с върхово постижение в кариерата си в НБА – 35 точки и 7 борби, но усилията му се оказаха недостатъчни за нещо повече от почетна загуба на Пелс. Тимът е девети в Западната конференция, където лидери продължават да бъдат Лейкърс. В следващите си мачове Пеликанс приемат у дома Минесота Тимбъруулвс, докато Лейкърс домакинстват на Филаделфия 76-ърс.