от 15.00 часа

Ливърпул увеличи преднината си след успех над Уест Хем

Деклан Райс от Уест Хем е изпреварил Мохамед Салах.

Ливърпул спечели петнадесета поредна победа във Висшата лига, след като надигра Уест Хем като гост с 2:0 в отложен двубой от 18-ия кръг.

Попаденията за мърсисайдци реализираха Мохамед Салах от дузпа с 35-та минута и Алекс Окслейд-Чембърлейн в 52-та след асистенция на египтянина. По този начин футболистите на Юрген Клоп вече 41 мача нямат загуба в първенството и водят с 19 точки на втория Манчестър Сити.

Ливърпул наложи натиск от самото начало, но „чуковете" успяваха да запазят вратата си суха след първия половин час. Това се промени само няколко минути по-късно, когато Дивок Ориги бе съборен в наказателното поле от Иса Диоп. Мохамед Салах застана зад топката и не сбърка за 12-ия си гол в лигата през този сезон.

В началото на второто полувреме гостите убиха интригата в мача с втори гол. Салах намери Окслейд-Чембърлейн и англичанинът преодоля Фабиански, за да оформи крайния резултат.