от часа

Байерн спечели във Фрайбург с голове в края

Дебютантът от Байерн Зиркзее (№35) вкара за 2:1 при дебюта си в Бундеслигата.
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Шампионът на Германия Байерн победи трудно Фрайбург с 3:1 като гост в мач от 16-ия кръг на Бундеслигата и се изкачи на третото място в класирането.

Роберт Левандовски откри за баварците в 16-ата минута след центриране от ляво на Дейвис. С това си попадение полякът излезе на трето място във вечната голмайсторска ранглиста на Германия с 221 гола, изпреварвайки Юп Хайнкес.

Халфът Винченцо Грифо изравни за домакините в 59-ата минута.

Развръзката дойде в добавеното време. Влезлият като резерва за Байерн 18-годишен холандец Джошуа Зиркзее вкара от близо за 2:1 секунди след появата си, която беше негов дебют в Бундеслигата. След него се разписа и Серж Гнабри.

В друг двубой от кръга Борусия (Мьонхенгладбах) победи с 2:0 последния Падерборн у дома и се изравни с водача РБ Лайпциг. Головете отбелязаха през второто полувреме Аласан Плеа и Щиндъл от дузпа.

Другите резултати от Бундеслигата:

Айнтрахт (Франкфурт) - Кьолн 2:4

Волфсбург - Шалке 1:1
Байер (Леверкузен) - Херта 0:1.

В класирането води РБ Лайпциг с 34 точки, колкото има и Борусия (М). Байерн и Борусия (Д) са с по 30 точки.