от 18.00 часа

Мексико направи обрат в контрола

Капитанът на Мексико Хименес стреля към вратата на Венецуела.
Снимка: БТА

Съставът на Мексико направи обрат и победи с 3:1 Венецуела в контролна среща, която се игра в американския град Атланта.

Двубоят започна по-добре за символичните гости, които откриха резултата в 18-ата минута чрез Джон Мурийо. Четвърт час по-късно Мексико изравни чрез Роберто Алварадо, който се разписа с удар с левия крак.

Родолфо Писаро изведе "ацтеките" напред в резултата в 54-тата минута, завършвайки бърза контраатака, а крайното 3:1 бе оформено от Андрес Гуардадо в 75-ата минута.

Мексико ще изиграе контролен мач и с Еквадор в неделя, преди да започне участието си на турнира Голд къп с мач срещу Куба на 15 юни.

Също в неделя Венецуела играе със САЩ, след което южноамериканците летят за Бразилия, където ще играят на турнира Копа Америка.