от 09.00 часа

Тежка вечер за отборите от Манчестър

Рахийм Стърлинг (Сити) е загубил персонален двубой.
Снимка: БТА

Нюкасъл направи немислимото с обрат с 2:1 Манчестър Сити в двубой от 24-ия кръг във Висшата лига. Действащият шампион поведе в резултата след само 24 секунди с гол на Серхио Агуеро, но "свраките" пречупиха своя съперник с попадения през втората част на Хосе Рондон и Мат Ричи, който се разписа от дузпа.

С победата Нюкасъл направи услуга на Ливърпул, чийто аванс на върха е 4 точки и след домакинския мач с Лестър днес могат да станат 7.

Борещият се за оцеляване Бърнли поднесе една от изненадите в междинния XXIV кръг на английската Висша лига, след като стигна до 2:2 при визитата си на „Олд Трафорд“. Гостите бяха на минути от първа победа тук от далечната 1962 г. насам, тъй като до 88-ата имаха аванс от 2:0, но „червените дяволи“ успяха да изравнят в последните секунди. .