от 12.00 часа

Франция победи Холандия пред 80 000 зрители

Погба се бори за топката с Матай де Лихт.

Световният шампион Франция постигна първата си победа в новия турнир Лига на нациите. "Петлите" спечелиха с 2:1 срещу Холандия в елитната Лига „А“ на турнира.

Двубоят бе първи за Франция у дома след спечелване на световната титла и над 80 000 зрители на "Стад дьо Франс" приветстваха своите любимци, а след края на мача домакините почетоха играчите с кратка церемония за радост на публиката.

Килиан Мбапе откри резултата в 14-а минута на празна врата след пас на Блез Матюиди и колективна грешка в отбраната на „оранжевите“.

Резултатът се запази до 67-а минута, когато Райън Бабел изравни след остро центриране на Кени Тете.

Франция стигна до победата с гол на Оливие Жиру в 75-а минута. Нападателят засече ефектно топката в мрежата след центриране от ляво на Бенжамен Менди. Така Жиру прекъсна серията от 10 поредни мача без гол с националната фланелка.

"Победата беше важна част от този прекрасен мач. Много съм щастлив за Оливие. Нападателите имат трудни периоди, когато не вкарват много. Жиру е важна част от нашата игра. Отбеляза чудесна гол, който стана и победен. Радостни сме от този труден успех", заяви Дидие Дешан пред официалния сайт на УЕФА.