от 15.00 часа

„Берое“ излезе трети в класирането след 4:0 над „Ботев“ (Враца)

Снимка: Спортал

Отборът на „Берое“ разгроми гостуващия новак „Ботев“ (Враца) с 4:0 в последната среща от шестия кръг на Първа лига по футбол. С успеха възпитаниците на треньора Александър Томаш продължават без поражение в кампанията, като събраха 12 точки и се изкачиха на третото място в класирането - на 4 точки зад лидера „Левски“, на който старозагорци гостуват в следващия си мач на 1 септември.

Борислав Цонев откри резултата още във втората минута с параболичен удар от фаул над стената от левия ъгъл на пеналта. Десетина минути по-късно домакините удвоиха. След неуспешен опит за изстрел на Рубен Бригидо от левия ъгъл на наказателното поле Андреас Васев не успя да изчисти добре и топката попадна в краката на Цонев, който от 12-13 метра направи 2:0. В 19-ата минута Цонев бе близо до хеттрик, след като отблизо засече с глава центриране от дясно на Вандерсон Виана, но право в ръцете на Красимир Костов.

„Берое“ все пак стигна до трети гол четири минути след почивката. Мартин Камбуров вкара 206-ия си гол в елита с глава сред центриране на Иван Бандаловски. В 72-ата минута резервата Меска реализира за 4:0 със силен удар от границата на наказателното поле.