Красимир Балъков: С една победа ще излезем от дупката

Борис Галчев вкара гол в 39-ата минута
Снимка: Спортал

Отборът на „Септември“ (София) победи „Етър“ с 1:0 в мач от група „Б“ на втората осмица на Първа лига по футбол. Единственият гол вкара Борис Галчев в 39-ата минута.

След срещата Красимир Балъков, генералният мениджър на „Етър“, заяви: "Трябва ни една победа в момента, за да излезем от дупката. В такива мачове късметът ни загърбва. Галчев ни вкара с късмет и срещу такова нещо не можеш да направиш нищо. Играхме по-добре от „Септември“, през второто полувреме ги натиснахме, но и това го има във футбола. Нашият колектив е перфектен и съм сигурен, че ще дойде момент, в който късметът ще ни покрие. Не искам играчите ни да мислят за класирането. Ние сме на 10 точки зад „Локомотив“ и „Септември“ още на старта на плейофите, но все пак, докато имаме шансове, ще се борим. „Етър“ играе убедително, играе хубав футбол, играчите са много добре подготвени физически, но не трябва да подценяваме отбора заради това, че няма точки. Аз като футболист съм играл с големи играчи като Джовани Елбер и Фреди Бобич за оставане в лигата и на следващата година в Шампионската лига, така че знам какво е да бъдеш в такава ситуация. Не се съмнявам, че ще останем в Първа лига, защото отборът е много качествен. Мислим мач за мач и очаквам да победим в следващата ни среща с „Дунав“. Имаме достатъчно време до понеделник, за да се подготвим. Напрежението и страха не водят до успех. Нищо, че сме загубили, убеден съм, че рано или късно ще си вземем точките".

Треньорът на „Септември“ Николай Митов заяви: "Стана един добър мач, „Етър“ игра добре. Не мога да кажа, че сме играли прекрасно, но в този мач ме интересуваха само трите точки. Знаехме срещу какъв отбор играем. Съвсем други са ми вижданията във футбола, но трябва време. Има доста неща, които искам да виждам, но ще трябва селекция. Във всеки мач имаме много млади футболисти на терена. Бъдещето на българския футбол са младите играчи, това е и визията на нашия клуб".