от 09.00 часа

Каруана ще играе срещу Карлсен за световната титла в шахмата

Фабиано Каруана
Снимка: granma.cu

Американецът Фабиано Каруана ще играе с норвежеца Магнус Карлсен за световната титла по шахмат, след като спечели "Турнира на претендентите", който се проведе в германската столица Берлин.

В последния 14-и кръг 25-годишният Каруана, който е от италиански произход, победи с черните фигури руснака Александър Гришчук, с което събра 9 точки и еднолично зае първото място в крайното класиране.

В крайното класиране втори след Каруана остана Карякин с 8 точки, трети е Мамедяров също с 8, а четвърти е Дин със 7,5. Крамник с 6,5, Гришчук със същия актив, Со с 6 и Аронян с 4,5 точки допълниха класирането.

Двубоят за световната титла между защитаващия трофея си Карлсен и претендента Каруана, който се опитва да стане първия американски шахматист световен шампион от Боби Фишер през 1972 година насам, ще се състои между 9 и 28 ноември в Лондон.