от 09.00 часа

"Бърнли" спъна "Манчестър Сити" за 1:1

Лидерът в класирането "Манчестър Сити" завърши наравно 1:1 при гостуването си срещу "Бърнли" в първа среща от 26-ия кръг в английския шампионат. В 22-ата минута гостите взеха аванс след далечен удар на Данило, който попадна в горния десен ъгъл на вратата.

До края на първата част двата състава пропуснаха да отбележат голове, като повечето ситуации бяха в полза на Сити. След почивката на два пъти Рахим Стърлинг пропусна да реализира на два пъти. Вторият му пропуск в в 71-ата минута беше на празна врата, а английският национал от няколко метра не успя да прати кълбото в мрежата.

Между двете положения пред вратата на Бърнли удар на Арън Ленън срещна гредата на вратата на отбора от Манчестър.  Домакините достигнаха до изравняване осем минути реди края на редовното време чрез Йохан Гудмундсон, който се разписа отблизо след центриране отдясно на Мат Лоутън.

"Гражданите" загубиха точки във Висшата лига за четвърти път през сезона и имат актив от 69 точки на първото място. Бърнли заема седма позиция с актив от 36 точки.