Невяна Владинова на косъм от медала във финала с бухалки, Катрин Тасева завърши осма с лента

Снимка: БФХГ

Невяна Владинова се успя да спечели медал във финала с бухалки на световното първенство по художествена гимнастика в Пезаро (Италия). Българката излезе с първи стартов номер, изигра с малки неточности композицията, получи оценка от 17.350 точки, която я остави в подножието на медалите – място.

Катрин Тасева, която геройски издържа почти 20-ет часовия маратон завърши на 8-мо място във финала на лента. Грацията ни не издържа на напрежението, допусна грешки в изпълнението си и получи оценка от 13.700 точки. Самото и класиране обаче сред осемте най-добри на този уред при дебют на световно първенство е огромен успех за нея, още повече, че в пресявките тя игра в първата група, където базата на оценките е по-ниска. Златните отличия отново си разделиха сестрите Аверини – Дина спечели финала с бухалки (19.000 точки), а Арина този с лента (18.300 точки).

Утре и двете ни гимнастички ще се борят за отличията в многобоя. В квалификацията Невяна Владинова се нареди 4-та със сбор от 68.000 точки, а Катрин Тасева е осма с актив от 65.500 точки.