от часа

Григор Димитров се класира за втория кръг на Откритото първенство на САЩ

Григор Димитров
Снимка: БГНЕС

Григор Димитров се класира за втория кръг на Откритото първенство на САЩ по тенис след победа с 3:0 сета (6:1, 6:4, 6:2) над Вацлав Шафранек от Чехия. Българинът стигна до победата за 1:48 часа. Във втория кръг той ще се изправи срещу победителя между руснака Андрей Рубльов и Алиаж Бедене от Великобритания. За Гришо това е шеста поредна победа след триумфа му на "Мастърс"-а в Синсинати.

Григор стигна до възможност за пробив още във втория гейм, която обаче бе отразена от съперника. Димитров получи нова възможност за пробив в  четвъртия гейм, от която се възползва и поведе с 3:1. Последва нов пробив за 5:1 и първият сет бе затворен убедително с 6:1.

Във втория сет Димитров поведе с 3:1, а при 4:2 пропусна две възможности за нов пробив. Шафранек стигна до първи брейк пойнт в мача в осмия гейм, но нашият показа характер и поведе с 5:3 и не допусна изненада до края за 6:4.

Двамата тенисисти изиграха дълъг гейм в начало на третия сет. Той продължи повече от 11 минути, а българинът не се възползва от пет възможности за пробив. Шафранек все пак успя да измъкне подаването си. Григор Димитров проби за 3:1 и до края бе повече от убедителен и стигна до 6:2, с което спечели и мача.

Григор Димитров ще играе за седми път във втория кръг на Откритото първенство на САЩ. Най-доброто му представяне досега е достигането му до четвъртия кръг през 2014 и 2016 година. Българинът е шампион при юношите в турнира през 2008 година.