от 18.00 часа

"Лацио" спечели Суперкупата на Италия

"Лацио" победи драматично шампиона "Ювентус" с 3:2 на "Олимпико" в Рим и спечели Суперкупата на Италия по футбол. Столичани триумфираха за четвърти път в трофия след 1998-а, 2000-а и 2009 година и взеха реванш за загубения финал на турнира за националната купа с 0:2 от торинци през май.

"Бяло-черните" започнаха по-добре, но Хуан Куадрадо и Гонсало Игуаин пропуснаха от добри позиции. В 32-рата минута Чиро Имобиле беше повален в пеналта от вратаря Джанлуиджи Буфон и сам реализира отсъдената дузпа, за да даде преднина на "Лацио".

Девет минути след почивката Имобиле удвои, след като вкара с глава след центриране в пеналта на Марко Пароло отдясно.

Двубоят вървеше към успех на столичани, но "Ювентус" се върна в мача с два късни гола от статични положения.

Пауло Дибала намали в 85-ата минута от фаул от 30 метра, а в последната минута на редовното време Адам Марушич спъна Алекс Сандро в наказателното поле и Дибала направи 2:2 от отсъдената дузпа.

В очакване на продълженията резервата Джордан Лукаку проби отляво и от аутлинията върна по тревата към друга резерва Алесандро Мурджа, който с удар от 7-8 метра донесе победата на лациалите в третата минута на добавеното време.